Netflix – Ile kosztuje Netflix? Jak zmniejszyć ten koszt o 400 zł rocznie

Facebook

Netflix – przedmiot pożądania pokolenia millenialsów. Ile kosztuje? Są trzy pakiety: podstawowy – 34 zł miesięcznie, standard – 43 zł i premium 52 zł. Ale są też sposoby, by na tym oszczędzić.

Netflix - ilustracja. Pilot do telewizora włącza Netflix na telewizorze
Źródło: freestocks.org from Pexels.

Stały czytelnik może się domyślać, jaki sposób zalecam, jeśli chodzi o oszczędzanie na Netflixie. Oczywiście ekstremalny.

Mniej ekstremalny sposób to wykupienie pakietu w dwie osoby, wtedy jest o połowę taniej, bo zrzucacie się na spółę. A wykupując od razu Netflix na rok, otrzymujesz darmowy miesiąc.

Ale zanim to zrobisz, poświęć jeszcze chwilę na to, by przeczytać, jak NAPRAWDĘ można oszczędzić na Netflixie.

Ile kosztuje Netflix na rok?

Bo kupując Netflixa wspólnie z inną osobą, nie jest tak, że oszczędzasz połowę. Tak naprawdę tracisz tylko o połowę mniej pieniędzy. A darmowy miesiąc nie jest darmowy. Masz 13 miesięcy w cenie 12. Ale Netflix i tak w tym roku będzie cię kosztować odpowiednio 408 zł (pakiet podstawowy), 516 zł (standard) i 624 zł (premium). To o 100 proc. więcej w porównaniu z sytuacją, gdy wykupienie Netflixa po prostu sobie podarujesz.


Polecam: Oto 9 najważniejszych zasad oszczędnych zakupów


Ile naprawdę kosztuje Netflix? Ukryte koszty

To po prostu zbędny koszt. A opłaty rosną do astronomicznych rozmiarów! Jeśli przemnożymy koszt pakietu standard x35, wychodzi nam kwota 14 280 zł. Tyle, plus minus, będzie cię kosztować Netflix do emerytury. Czyli prawie cztery średnie pensje (GUS, październik 2019)! Czy na pewno chcesz przepracować pół roku swojego życia, aby oglądać seriale? Które pochłoną kolejne pół roku? A może nawet parę lat?

Zanim więc kupisz abonament, odpowiedz sobie na te pytanie. Bo takie są rzeczywiste, ukryte koszty pakietu Netflix i tyle naprawdę kosztuje tego typu zabawa.

Facebook

Dodaj komentarz