Krakowski Centu$ – kim jest? Kilka słów o mnie
Finansowo, jestem zwykłym, przeciętnym Kowalskim. Przez blisko 15 lat swojego dorosłego życia po zakończeniu edukacji, zarabiam, plus minus, przysłowiowe dwa pięćset netto. To są właśnie moje papiery w kategorii doświadczenie, dodaję do tego trochę lektur z dziedziny ekonomii.
Krakowski centuś – dlaczego tak się o kimś mówi?
Gdy pierwszy raz dostałem stałą pracę, ledwo starczyło mi do pierwszego. Po latach, na pierwszy rzut oka mogę sprawiać wrażenie dużo „bogatszej” osoby, niż wynoszą moje rzeczywiste przychody. Wszystko dlatego, że nauczyłem się, jak porządnie zarządzać swoimi funduszami, czyli przede wszystkim – żyć oszczędnie. Teraz swoim sposobem na życie pragnę się podzielić z innymi. Za darmo. No prawie, bo możesz się zrewanżować. Na przykład – lajkiem 🙂
Lekturę bloga polecam zacząć tutaj:
Jeśli miałbym polecić komuś jedną książkę o ekonomii, poleciłbym tę:
- Henry Hazlitt, Ekonomia w jednej lekcji, w której znajdziecie między innymi słynną metaforę zbitej szyby. Tutaj ściągnięcie darmowe oryginalne wydanie w języku angielskim.
Jeśli miałbym polecić komuś jedną książkę o oszczędzaniu, mój wybór padłby na:
- George S. Clason, Najbogatszy człowiek w Babilonie, w której wyrażona jest najważniejsza idea tego bloga: nieważne, ile zarabiasz. Ważne, ile z tego odkładasz. Tutaj można ściągnąć darmowy PDF w tłumaczeniu na język polski. Tutaj znajdziecie darmowy oryginał w języku angielskim w różnych formatach, EPUB, PDF czy nawet TXT.