Black Friday – mało osób to wie! Prosty sposób, by oszczędzić 400 zł

Facebook

Najlepsza promocja na Black Friday – znajdziecie ją tylko tutaj! Za darmo pokażę, jak w prosty sposób zaoszczędzisz blisko 400 złotych. Ale lepiej przejdźmy od razu do rzeczy:

Jaka jest najlepsza okazja w Black Friday 2019? Najlepiej jest po prostu nie kupować nic. W ogóle nic. Oszczędzasz 100 proc. kwoty, którą byś wydał(a). Co jeszcze fajniejsze w tej promocji: im więcej byś wydał(a), tym więcej oszczędzasz na tym, że po prostu zostajesz w domu. Naprawdę nie da się tego przebić!

Jak podaje raport Picodi, przeciętny Polak w Czarny Piątek 2019 wyda 382 zł, a wszyscy razem zrobimy zakupy za 2,3 miliarda złotych. To astronomiczna kwota! Szczególnie biorąc pod uwagę, że większość z nas kupi rzeczy, których nie potrzebuje, za pieniądze których nie ma. Tylko po to, by zaimponować ludziom, których tak naprawdę nie lubi…

Jeśli w ten dzień zostaniesz w domu, statystycznie zaoszczędzisz blisko 400 złotych.

Black Friday – zakupowe pułapki pozornych promocji i fikcyjnych okazji

Black Friday - ilustracja. Osoba robi zakupy w internecie
Źródlo: pexels.com/@negativespace

Wyobraź sobie rzecz, która kosztuje 49 zł, bo została z okazji Black Friday przeceniona ze 100 zł. Oszczędzasz 51 zł? Nie, raczej tracisz 49. Szczególnie, biorąc pod uwagę fakt, ile takich obniżek to nie są realne działania, tylko chwyty marketingowe. A ty kupujesz towar, który nigdy nie kosztował 100 zł lub była to cena wywindowana w górę tylko po to, by ją później obniżyć.

Jeśli więc chcesz skorzystać z obniżki w Black Friday, pamiętaj o zasadach oszczędnego kupowania:

  • Miej listę rzeczy, które potrzebujesz. Czyli przede wszystkim staraj się nie kupować pod wpływem impulsu.
  • Nie chodź po sklepach, gdy nie masz konkretnego celu. Chociaż samo szukanie ekstremalnej okazji może być oczywiście celem. Ale miej ku temu solidne argumenty, na przykład Black Friday.
  • Gdy zobaczysz okazję, porównaj jeszcze ceny gdzie indziej.
  • Później jeszcze prześpij się z decyzją (albo wykonaj chociaż jeszcze jedną rundkę po sklepie).
  • Potem pomyśl, ile zaoszczędzisz, w ogóle tej rzeczy nie kupując i postaraj się zbić argumenty za tym, że naprawdę potrzebujesz tę rzecz.
  • Zrób jeszcze jedną rundę wokół sklepu.
  • Pamiętaj, że najoszczędniejsze zakupy to zakupy poza sezonem. To prawda na niekorzyść Black Friday, szczególnie w Polsce.

Black Friday – Polakom w ogóle nie trzeba obniżać cen?!

W USA w Czarny Piątek obniża się niektóre towary nawet o 99,9 proc. I ludzie wariują. Wygląda na to, że w Polsce wystarczy tylko odwołać się do amerykańskiej tradycji. Dlaczego? Bo polskie sklepy w Black Friday praktycznie nie obniżają cen w ogóle. Jak wynika z nalizy przeprowadzanej rok do roku przez Delloite, w Polsce w Black Friday w 2016 roku obniżki były rzędu… 0 proc., a w 2017 – 1,3 proc., a w 2018 – 3,5 proc. A ludzie i tak idą w ten dzień do sklepów i kupują zdecydowanie więcej rzeczy niż w inne dni w roku!

Najtańsze są u nas rzeczy poza sezonem, a największe wyprzedaże w galeriach handlowych trafiają się zwykle w styczniu.

Tak więc pamiętajcie o największym sekrecie oszczędnych zakupów: to niekupowanie w ogóle!


A to nie koniec oszczędzania! Tak możesz oszczędzić podwójnie… (zasada podwójnego zysku).

Facebook

Dodaj komentarz