Najtańsza paczka pocztowa. Oto, jak wydałem dwa razy mniej

Facebook

Interesuje cię, na przykład, przeprowadzka na trasie Kraków-Warszawa? Lub chcesz po prostu wysłać gdzieś dużą paczkę i chcesz, aby było najtaniej? Trafiła(e)ś we właściwe miejsce. Oto prawdopodobnie najtańszy sposób:

Po wpisaniu w Google tematu „przeprowadzka z Krakowa do Warszawy” moim oczom ukazały się oferty przewozu rzeczy oscylujące w granicach 1 tysiąca złotych.

Jedna z zasad robienia oszczędnych zakupów mówi, że nie powinno się z wybierać pierwszej oferty z brzegu. Inna – że zawsze należy sobie zadać pytanie, czy można to zrobić taniej (-> Jak zmniejszyć wydatki nawet o 90 procent). Dlatego nie zadowoliłem się rezultatem wyszukiwania. Postanowiłem wysłać wszystko paczkami. Ale to nie był koniec możliwego cięcia kosztów…

Neopaczka czyli najtańsza paczka pocztowa – co to jest i jak działa?

Jeśli pójdziemy na pocztę i poprosimy o wysłanie paczki, zapłacimy, kwotę w przedziale 20-35 złotych.

Tymczasem sama Poczta ma lepszą opcję, chociaż się nią w swoich placówkach jakoś nie chwali. To neopaczka, produkt należącej do grupy Poczty Polskiej platformy Envelo. Kosztuje 12,99 PLN i może ważyć nawet do 30 kilogramów.

Neopaczka, czyli najtańsza obecnie paczka pocztowa- w ten sposób oszczędza się więcej niż 50 procent (na cięższej paczce) w porównaniu z tradycyjną paczką wysłaną na poczcie.

Druczek wypełnia się na stronie envelo.pl i płaci online. Następnie się druczek drukuje i zanosi z paczką na pocztę. Jest prościej, a do tego 30-kilogramowe paczki wysyła się o parę złotych taniej niż te 1-kilogramowe przekazane Pani w okienku. Ciężko uwierzyć, ale na każdej ciężkiej paczce oszczędzasz w ten sposób około 15-20 złotych.

Zagadką jest dla mnie, czemu wszystkie paczki pocztowe nie mogą tyle kosztować, ile kosztuje neopaczka. Ale na razie sytuacja wygląda właśnie w ten sposób. Idąc do okienka z 20-kilogramową paczką i druczkiem wypełnionym długopisem na poczcie, spodziewaj się dwa razy większego wydatku, niż gdy przyjdziesz z tą samą paczk, ale z druczkiem wypełnionym i opłaconym online.

Znacie jakiś tańszy sposób na przesłanie dużej ilości rzeczy/przeprowadzkę? Podzielcie się nim w komentarzach!

Facebook
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments