Jak oszczędzać pieniądze? 7 nieoczywistych pomysłów plus 1 sposób na zarobek

Facebook

Tutaj znajdziesz porady, jak oszczędzać pieniądze, ale bez tych oczywistych w stylu, by nie kupować kawy za 15 złotych. Zaczynamy bez wstępu i od razu przechodzimy do rzeczy. Oto one:


Tutaj znajdziesz porady, jeśli szukasz ogólnych zasad oszczędzania pieniędzy, w tym najważniejszej (najpierw zapłać sobie), polecam zajrzeć tutaj: Oszczędzanie, ruch FIRE, minimalistyczny styl życia – szybko i prosto, co to jest


Jak oszczędzać pieniądze? Sposób 1. Śledź ogłoszenia w grupie Uwaga – śmieciarka jedzie

Facebookowe grupy „Uwaga, śmieciarka jedzie” to prawdziwe kopalnie fajnych rzeczy zupełnie za darmo. Grupy są zakładane osobno dla poszczególnych miast. Co można tam znaleźć?
– Przede wszystkim darmowe meble, czasem nawet prawie nowe darmowe meble z IKEA, to sposób, by urządzić, krok po kroku, swoje mieszkanie. Półki, komody, szafy, itp. Byli właściciele jeszcze podziękują ci, że pozbyli się dzięki tobie ciężaru!
– W dalszym rzędzie i na ile czujesz się komfortowo w zbieraniu śmieci: ubrania, koce, książki, wszelkiego rodzaju dekoracyjne drobiazgi i różności;
– Od czasu do czasu: prawdziwe skarby.

Jak oszczędzać pieniądze? 2. Darmowe jedzenie – szukaj na grupach freegańskich i jadłodzielniach

Jeśli freeganizm kojarzy wam się tylko i wyłączenie z bieganiem po śmietnikach, to znaczy, że dawno o nim nie czytaliście. Ruch wyewoluował i dzisiaj zrzesza o wiele szerszą grupę osób, które nie chcą marnować jedzenia. I z tych przyczyn podzielą się z tobą pizzą, albo jedzeniem z własnego wesela. Wszystko w czystej i miłej atmosferze facebookowej grupy. Polecam!

Freeganism, dumpster diving, food sharing – Warszawa

3. Wyłącz urządzenia elektryczne przed pójściem spać z kontaktu

I wyłącz je przed wyjściem z domu. Amerykańscy naukowcy policzyli, że każdy z nas mógłby w ten sposób zaoszczędzić około 10 proc. na swoim rachunku za prąd. Mało. W rok w ten sposób uzbierasz co najmniej kilkaset złotych.

Czytaj więcej: Ładowarka do telefonu – czy pobiera prąd, gdy nie ładuję telefonu

Jak oszczędzać pieniądze? 4. Nie gotuj pełnego czajnika wody

Gdy dołożysz do tego jeszcze tę zasadę, zaoszczędzisz dodatkowe kilka procent z opłat za prąd. Gdy w swoim czajniku elektrycznym będziesz zagotowywać za każdym razem tyle wody, ile potrzebujesz, podziękuje ci twój portfel i matka Ziemia.

Czytaj więcej: Gotowanie wody w czajniku to aż 6 procent twojego rachunku za prąd

Jak oszczędzać pieniądze? 5. Zamiast wody z butelki pij wodę z kranu

Jeśli nie mamy niedoborów, nie ma potrzeby pić wody mineralnej. Ta z domowego kranu musi być zdatna do picia. Co więcej, w wielu miejscach Polski jest nawet bardziej bogata w minerały niż butelkowana źródlana. Tak samo w restauracji muszą mieć chociaż jeden kran, z którego leci woda zdatna do picia. To wymóg sanepidu. Jeśli ci odmówią kranówki do posiłku, możesz po prostu zmienić restaurację.

Czytaj więcej: Woda z kranu zamiast wody z butelki. Prosty sposób, by zaoszczędzić – Kranówka – oto dlaczego nie mogą jej odmówić w restauracji

Jak oszczędzać pieniądze? 6. Kupuj tańsze leki przeciwbólowe

A także inne leki. Ibuprofenum to ibuprofenum. Te reklamowane (jak np. ibuprom) mają tańsze odpowiedniki, które nie różnią się w ogóle składem, a tylko i wyłącznie nazwą handlową.

Czytaj więcej: Najtańszy lek przeciwbólowy

Jak oszczędzać pieniądze? 7. Kupuj przyprawy w internecie

Chociaż coraz więcej kupujemy w internecie, to w kwestii przypraw nawet ci bardziej oszczędni z nas, przywykli przebierać w ofercie z hipermarketów. Tymczasem w internecie (np. na allegro), jeśli będziemy kupować przyprawy w większych paczuszkach, naprawdę dużo zaoszczędzimy! Ile? Około 50 proc. przyprawowego budżetu.

Czytaj więcej: Tak kupisz najtańsze przyprawy – prosty sposób na dodatkowe 100 złotych

Jak oszczędzać pieniądze? 8. Korzystaj z promocji bankowych

Od lat jesteś klientem tego samego banku? Odczuwasz tego korzyść? To chyba nie mieszkasz w Polsce. U nas banki walczą przede wszystkim o nowych klientów, starych traktują najwyżej przyzwoicie. Jeśli na przykład płacisz za konto, a w nowej ofercie się za nie nie płaci, nie myśl, że bank sam z siebie zaoferuje ci zniżkę. Prawdopodobnie zrobi to dopiero, gdy będziesz chciał(a) zlikwidować konto.

Co innego, gdy chcesz założyć nowe konto. Wtedy możesz przebierać w ofertach. „Zawodowcy” potrafią wyciągnąć w ten sposób od 3 do 10 tysięcy złotych rocznie. Dużo zależy od tego, ile zarabiasz i czy masz firmę, ale nawet jeśli masz małe przychody i nie prowadzisz działalności, spokojnie przez rok uciułasz sobie 3-4 tysiące za założenie konta lub wyrobienie karty kredytowej. O najciekawszych promocjach znajdziesz informację na krakowski-centus.online. Ale są blogi, które się tylko w tej tematyce specjalizują. Na przykład Bankobranie, gdzie na bieżąco wrzucane są informację o promocjach, a także jest duża społeczność, która omawia ich plusy i minusy.


Masz jakieś własne, nieoczywiste pomysły? Podziel się nimi w komentarzach! Pomogłem? Zrewanżuj się lajkiem 😉

Facebook

2 komentarze do “Jak oszczędzać pieniądze? 7 nieoczywistych pomysłów plus 1 sposób na zarobek”

  1. Jak widać konceptów na oszczedzanie nie brakuje. Najważniejsze zeby kazdy wypracował idealny dla siebie, taki który nie bedzie tez dla niego wielkim obciązeniem, ale bedzie sie odbywał w formie czegos naturalnego jak chocby i od lipca dzialajace ppk. Chodzi o to, zeby to oszczedzanie nie zmuszalo nas do rezygnacji z codziennych przyjemnosci. Żeby sie odbywalo wlasciwie automatycznie bez naszego wiekszego udzialu, z niewielkim wkladem finansowym od pensji

    Odpowiedz

Dodaj komentarz