Czego ludzie żałują, gdy umierają? 5 rzeczy

Facebook

Myśleliście kiedyś, jak będą wyglądać wasze ostatnie chwile na planecie Ziemi? Niezbadane są wyroki, ale pewne rzeczy da się przewidzieć. Na przykład czego ludzie żałuję, gdy umierają.

stara osoba w ostatnich dniach życia

Bronnie Ware spędziła pięć lat w pracy jako pielęgniarka w centrum opieki paliatywnej, starając się zapewnić komfort umierającym tam osobom w ostatnich chwilach ich życia. Na swoim blogu opisała ich historie, skupiając się na tym, czego najbardziej żałują, gdy umierają. A także co chcieliby zmienić w swoim ostatnich dniach, gdyby mogli cofnąć się w czasie.

Ze względu na to, że odpowiadały osoby z centrum opieki paliatywnej możemy założyć, że łączyła ich jedna cecha: nie umierały biedne. Miały pieniądze na centrum opieki albo ktoś inny im zapewniał ten komfort. Odpowiedzi osób umierających na ulicy mogłyby się różnić. Ale ponieważ my zamierzamy oszczędzać, to też planujemy mieć jakieś pieniądze odłożone na tzw. końcówkę.

Czego żałujemy na łożu śmierci? Oto 5 najczęstszych odpowiedzi:

  1. Żałuję, że nie żyłe(a)m moim własnym życiem, a tylko wypełniałe(a)m oczekiwania innych wobec mojej osoby
  2. Szkoda, że pracowałe(a)m tak ciężko
  3. Brakło mi odwagi, aby wyrażać swoje uczucia
  4. Nie znalazłe(a)m czasu na podtrzymanie przyjaźni
  5. Nie pozwoliłe(a)m sobie na więcej szczęścia

Oczywiście, są to słowa ludzi, którzy mieli pieniądze i możliwości, aby umierać pod opieką wykwalifikowanego personelu w komfortowych warunkach. Nastąpiła więc już tutaj wstępna selekcja. Wiadomo, że czego innego żałują ludzie, gdy umierają w komfortowych warunkach, czego innego tacy, którzy tego komfortu nie mają.

Na pewno jednak warto je wziąć pod uwagę w swoim wielkim planie. Jeśli faktycznie uda ci się zaoszczędzić, to będziesz móc sobie pozwolić na komfortową jesień życia. Morał z tego taki: ważne, żeby po drodze nie przegapić tego, co bezcenne. Wartości, za które nie zapłacisz kartą.

Źródło: bronnieware.com

Facebook

Dodaj komentarz