Sprzedaż domu, sprzedaż mieszkania – 9 szybkich porad, jak zwiększyć wartość nieruchomości

Facebook

Jak zwiększyć wartość nieruchomości w jak największym stopniu, inwestując jak najmniej? I zrobić to jak najszybciej? To marzenie łatwo zrealizować, stosując kilka prostych sztuczek. Oto one:

Jak ziwększyć wartość nieruchomości? - ilustracja

1. Pomaluj od frontu. Nawet 5-krotne przebicie…

…w stosunku: zyskana wartość nieruchomości do kosztów inwestycji (malowania).

Jak zwiększyć wartość nieruchomości? Nie należy nigdy lekceważyć mocy pierwszego wrażenie, także w przypadku sprzedaży domu czy mieszkania. Samo pomalowanie fasady może znacznie zwiększyć jej wartość w oczach klienta. Jeśli sprzedajesz mieszkanie, rozważ choćby świeże odmalowanie przedpokoju.

Ta porada, i te poniżej, zastosowane razem, zwiększą wartość twojej nieruchomości od 10 proc. wzwyż przy kosztach wynoszących maksymalnie około 1 proc. jej wartości.

2. Odśwież drzwi. Nawet 15-krotne przebicie

Na tej samej zasadzie: rozważ wymianę czy odmalowanie drzwi wejściowych. Ale wystarczy nawet zamiana klamki na nową. A jeśli celujesz w młodych klientów, może jakiś ciekawy, nowatorski wzór? Odwdzięczą się, będąc skłonni bardziej „zaszaleć”, jeśli w grę wejdzie „oryginalne miejsce”.

3. Nazwij swój dom/mieszkanie. To nie kosztuje nic

Nie przez przypadek deweloperzy nadają swoim inwestycjom nazwy, często zupełnie odjechane i egzotyczne, używając takich słów jak „park” czy „tarasy”, mimo że ich budowle nic takiego nie posiadają. Jeśli oni czują, że mogą zaszaleć, to tym bardziej ty.

4. Posprzątaj ogród. Nawet 25-krotne przebicie

Posprzątaj ogród czy postaw świeżego kwiatka na balkonie. Czy nawet na parapecie. Nie tylko romantyczny klient będzie o wiele bardziej skłonny(a) na zakup twojego domu czy mieszkania.

5. Powieś lustra. Nawet 10-krotne przebicie

To dobrze wygląda. A co najważniejsze, zwiększa optycznie rozmiary twojego mieszkania.

6. Odśwież kuchnię.

W ten sposób zwiększysz wartość mieszkania nawet o kwotę 25 razy przewyższającą koszty liftingu.

Wystarczą drobne działania, w rodzaju pozbycia się starej gąbki lub wymiany lekko zagrzybiałej suszarki, aby znacznie zwiększyć wartość mieszkania. A małe zmiany zadziałają dużo bardziej na plus niż naprawdę duży remont (proporcjonalnie do swojej ceny).

7. Zrób remont łazienki. 2-3 krotne przebicie

Jeśli chodzi o łazienkę, to w jej przypadku bardziej opłaca się zrobić porządny remont. Większość ludzi znacznie większą wagę przykłada do świeżości miejsca, w którym się kąpie, niż miejsca, w którym przygotowuje jedzenie.

8. Wyczyść dywan. Nawet 25-krotne przebicie

Nic nie zraża tak bardzo, jak brudny dywan po środku salonu, który sprawia wrażenie, jakby pamiętał jeszcze czasy późnego Gierka. Wyrzuć go lub, jeśli jest jeszcze dla niego nadzieja, oddaj do czyszczenia.

9. Sprzedaj/pozbyj się pomniejszych gratów

Niechciane książki, stare zabawki, nigdy nienoszone ubrania czy stare, wcale nie niezbędne meble. Możesz na nich zarobić, a jak nie, to tym bardziej się ich pozbądź. Twoje mieszkanie z miejsca zacznie wydawać się dwa razy większe. I dwa razy bardziej zachęcające do wydania na nie większych pieniędzy.

Na podstawie porad Phila Spencera, brytyjskiej gwiazdy telewizji i prowadzącego między innymi program poświęcony sprzedaży i kupnu nieruchomości „Location, Location, Location”.

Facebook
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments