Site icon Krakowski Centuś

8 skutecznych porad, dzięki którym zarobisz dodatkowe 1500 złotych miesięcznie

Banknoty polskie

Oto sposób dostępny dla każdego, żeby zarobić dodatkowe 1000 złotych miesięcznie. Musisz je oszczędzić! Jak oszczędzić nawet do 1500 złotych w jeden miesiąc? Przestudiuj tych 8 prostych i skutecznych porad:

Oszczędzania, jak wszystkiego w życiu, trzeba się nauczyć. Nie jest to łatwe szczególnie, gdy zewsząd otacza nas przekaz „kup mnie, kup mnie”.

Jednak, jak chyba pierwszy zauważył w bestsellerze „Najbogatszy człowiek w Babilonie” [link afiliacyjny] George Samuel Clarkson, a na pewno spopularyzował tę idę, twoje prawdziwe dochody to dochody pomniejszone o wydatki, czyli to co uda ci się oszczędzić.

Więcej na ten temat:

Dlatego, oprócz ważnego pytania „jak zarobić?”, zarządzając swoimi finansami, pewnie nawet częściej, powinniśmy sobie zadawać pytanie „jak oszczędzić?”

Do przemyślenia: Nadmierne wydatki są niezawodnym sposobem, by pozbyć się nawet największych zarobków.

Na następnych stronach znajdziesz kilka pomysłów na zarobienie w ten sposób 1000 złotych, do których inspiracją jest także książka Ramit Sethi, autor bestsellerowego poradnika „I Will Teach You To Be Rich” [link afiliacyjny] („Nauczę cię, jak być bogatym”).

Następna strona

1. Zamiast kartą, płać gotówką

Zamiast płacić kartą, wypłać tyle pieniędzy, ile wydaje ci się, że potrzebujesz na kilka dni. Staraj się tak nimi zarządzać, żeby to się udało. Dlaczego to działa? Bo trudniej rozstać się z pieniędzmi w formie fizycznej niż wirtualnej. To prosty trik z gatunku „jak zarobić dodatkowe parę stówek, nie robiąc właściwie nic”.

Następna strona

2. Przyjmij zasadę, że kupujesz nową rzecz tylko wtedy, gdy wyrzucisz starą

Specjaliści od marketingu spędzają całe dnie i noce, by wzmocnić w nas potrzebę posiadania jak najnowszych rzeczy. I robią to skutecznie. Aby z tym walczyć, przyjmij zasadę, że kupujesz nową rzecz tylko wtedy, gdy wyrzucisz starą, przy czym zastanów się, czy np. twoje stare ubranie nie może się już nikomu przydać. Zakupowe decyzje są wtedy bardziej przemyślane. W rezultacie udaje ci się dużo oszczędzić na wydatkach robionych pod wpływem impulsu.

Więcej zakupowych porad znajdziesz tutaj:

Następna strona

3. Kupuj tańsze zamienniki i rzeczy używane

Przykład? Proszek do prania za pięć złotych zwykle nie różni się składem od tego najdroższego i w zupełności wystarczy do naszych celów.

Najbezpieczniej zarabiać w ten sposób na środkach czystości, ale można też na produktach spożywczych czy ubraniach.

przypadku ciuchów wiele fajnych, markowych ubrań można kupić w sklepie z odzieżą używaną i płaci się wtedy nawet dziesięć razy mniej lub w ogóle dostać je za darmo, na przykład na popularnych facebookowych grupach Uwaga! Śmierciarka jedzie.

Następna strona

4. Przestudiuj swoje rachunki

Wielu ludzi płaci abonament za drugi telefon, którego nie potrzebuje, subskrypcję gazety, której nie czyta i abonament na siłownię, na którą nie chodzi. Warto pod tym kątem zrobić własny rachunek (sumienia).

Sprawdź też:

Następna strona

5. Analizuj swoje zwyczaje

Wystarczy poświęcić jeden wieczór, żeby znaleźć w swoich codziennych zachowaniach związanych z wydatkami takie, które bez problemu można wyeliminować z życia i w ten sposób dużo oszczędzić, czyli w zasadzie, jak pamiętamy, zarobić. Lubisz w upały napić się mrożonej kawy? Jak naprawdę masz na nią wielką ochotę, to może zrób ją sobie w domu? Oszczędzisz 10 do 20 złotych wydane na szklankę wody z kofeiną, cukrem i lodem.

Jeśli policzysz, ile taka przyjemność kosztuje cię przez całe życie, wychodzą astronomiczne kwoty! Sprawdź:

Następna strona

6. Organizuj imprezy w domu

Dwadzieścia złotych za drinka o czwartej nad ranem w piątek czy sobotę, to typowy co weekendowy drenaż portfela, który aplikują sobie miliony młodych ludzi starających się robić karierę w dużym mieście.

O wiele taniej, często też kulturalniej, bezpieczniej i w bardziej przyjacielskiej atmosferze, wychodzą imprezy (grill, kolacja, gra w karty, czy co ci przyjdzie do głowy) organizowane w domu czy plenerze.

A może w ogóle zrezygnujesz z picia alkoholu? Na początek policz swoje wydatki na alkohol (i inne substancje psychoaktywne) i policz, ile mógłbyś/mogłabyś zarobić, obcinając sobie ten koszt.

Jeśli nie wyobrażasz sobie takiego kroku, sprawdź, czy może nie jesteś osobą uzależnioną.

Uzależnienie może być niemożliwe do przezwyciężenia bez fachowej pomocy. A uporanie się z nim jest dopiero punktem wyjścia, by planować swoje finanse.

Tutaj znajdziecie informacje, jak można zacząć walkę z uzależnieniem.

Następna strona

7. Ustal sobie jeden dzień w tygodniu, w którym nie wydajesz w ogóle pieniędzy

Jeden dzień w tygodniu bez problemu można przeżyć, nie wydając nawet złotówki. W tym czasie można opróżnić lodówkę z rzeczy, które już niedługo się zepsują czy zamiast do kina pójść na długi, romantyczny spacer. Taki dzień warto odnotować sobie w kalendarzu i to świetny pomysł nie tylko na wzmocnienie oszczędnościowych nawyków, ale też zmianę w codziennej rutynie.

Następna strona

8. Kup sobie rower

Jest jeden prosty sposób na oszczędną, zdrową i szybką komunikację w mieście rower. Jeśli dojeżdżasz codziennie do pracy samochodem, rower całkowicie zwróci się w przeciągu jednego lata i prawie od razu zaczniesz na nim realnie zarabiać.

Pierwsza wersja tekstu została opublikowana w 2018 roku.


Masz jakieś własne pomysły? Podziel się nimi w komentarzach.

Exit mobile version