Najtańszy lek przeciwbólowy. Prosty sposób, by płacić za swój 2x mniej

Facebook

Polacy wydają potężne kwoty na leki przeciwbólowe (ponad 1 miliard złotych rocznie)[1] i zwykle… przepłacają. A wystarczy znaleźć po prostu najtańszy odpowiednik. Jaki jest najtańszy lek przeciwbólowy? Tutaj szukamy odpowiedzi na to właśnie pytanie.

To dlatego, że lek kupujemy na stacji benzynowej czy sklepie osiedlowym, gdzie znajdziemy go zwykle przy kasie. W dyskoncie może być taniej, ale dalej to jest ten sam lek, którego reklamę znamy z telewizji. W aptece jest wybór, ale… kupujemy to, czego nazwę pamiętamy.

Najtańszy i najlepszy lek przeciwbólowy – który wybrać?

Tymczasem ibuprofenum to ibuprofenum i jeśli taki jest skład leku podany na opakowaniu, to nie ma żadnej różnicy w działaniu.

Ibuprofenum to popularny i skuteczny środek przeciwbólowy oraz przeciwzapalny z szerokie zakresem zastosowań[2]. Substancja jest dokładnie przebadana i można ją polecić prawie każdemu. Przed zastosowaniem należy jednak skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą oraz przeczytać ulotkę.

Obecnie na rynku są jednak tańsze odpowiedniki. Wystarczy rzut okiem. Poglądowo opieram się na danych z ceneo.pl*:

Ibuprom max w przykładowych opakowaniach – 34-50 groszy za tabletkę

Cena Ibupromu według ceneo.pl. Ibuprom jest popularny , ale na pewno jest to najtańszy lek przeciwbólowy

Ibumax – 16-41 groszy za tabletkę

Najtańszy lek przeciwbólowy - Cena ibumaxu według ceneo.pl

Ibupar Forte – 19-28 gorszy za tabletkę

Najtańszy lek przeciwbólowy - Cena Ibuparu wedłgu ceneo.pl

Widać (plus minus) dwukrotną różnicę w cenie!

Nie robię tutaj kryptoreklamy. To akurat środki, na które ja trafiłem. Jeśli wy znacie tańsze lub porównywalne cenowo, piszcie w komentarzach.

*Dane z 15 lutego 2019 roku. Są orientacyjne i w żadnym sensie nie stanowią oferty handlowej. W Waszej aptece znajdziecie inne leki i inne ceny, ale reguła będzie ta sama: jeśli na składzie jest tylko popularny lek, którego nazwę znacie, szukajcie innej apteki, gdzie będzie dostępna dokładnie ta sama substancja w niższej cenie.


Nie robimy tu nic innego, jak stosujemy jedną z podstawowych zasad oszczędnych zakupów: znajdujemy tańszy odpowiednik.

Polecam: Oto 9 najwazniejszych zasad oszczędnych zakupów


 

Facebook

Dodaj komentarz